انتقاد استاندار کرمان از عملکرد بانک‌های خصوصی؛ یک چهارم منابع استان در اختیار بانک‌های خصوصی است

۱۳۳

استاندار کرمان با انتقاد از عملکرد بانک‌های خصوصی در استان گفت: یک چهارم منابع استان در اختیار بانک‌های خصوصی است و باید در کنار بانک‌های دولتی پای کار باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان گفت: امسال حجم تسهیلات تکلیفی بانک‌های استان به نسبت زیاد بوده است به ویژه در بخش قرض‌الحسنه و فرزند‌آوری که در بعضی از بانک‌ها تکلیف بالایی است‌.
فداکار افزود: یک چهارم منابع استان در بانک‌های خصوصی است که باید گزارش عملکرد داده و تعیین تکلیف شوند. استاندار کرمان تاکید کرد تا بانک‌های خصوصی از پروژه‌های استانی و تولید اشتغال حمایت کنند.
وی گفت: استان کرمان در برخی از تسهیلات تکلیفی به نسبت میانگین کشوری عقب است، افزود: منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، مشخص شده هستند و طی فرآیند زمانی به دست می‌آیند، لذا بهتر است بحث مسکن روستایی و کشاورزی را که اکنون ابلاغ شده به شعبی که توانایی و ظرفیت بیشتری برای پرداخت دارند، معرفی کنند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به بیماران بیماری‌های خاص مورد توجه بانک‌ها باشد، ادامه داد: گاهی این بیماران برای دارو و یا پیوند عضو به پول نیاز دارند که حتماً باید در اسرع وقت تامین مالی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.