نرخ تورم در کرمان از میانگین کشوری بالاتر است

۱۶۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: براساس نتایج مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه‌ای استان کرمان در مهرماه ۴۶.۲ درصد اعلام شده، که نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد رشد داشته است.
جعفر رودری افزود: نرخ تورم کل کشور در مهرماه امسال، ۴۲.۹ درصد اعلام شده که استان کرمان ۳.۳ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
نرخ تورم نقطه‌ای استان کرمان در شهریورماه، ۴۵.۴ درصد اعلام شده بود که نسبت به ماه قبل از آن، ۱.۱ درصد رشد داشت. به گزارش فردای کرمان ، با بیان اینکه منظور از نرخ تورم، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه قبل است، اظهار کرد: این تغییر در استان ۰.۸ درصد رشد صعودی داشته، این در حالی است که نرخ تورم مهرماه در مناطق شهری ۴۴.۲ درصد و نقاط روستایی ۴۹.۲ درصد می‌باشد که نسبت به ماه گذشته به ترتیب ۱.۶ و ۲ درصد افزایش داشته است.
رودری با بیان اینکه بیشترین نرخ تورم در استان مربوط به گروه هتل و رستوران برابر ۷۵.۳ درصد و گروه عمدۀ خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها برابر ۶۰.۵ درصد می‌باشد، خاطرنشان کرد: براساس نتایج مرکز آمار نرخ تورم در نقاط شهری و روستایی کشور ۴۲.۳ و ۴۶.۲ درصد است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۱.۴ و ۱.۸ درصد دارای رشد افزایشی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.