مدیرکل ارتباطات کرمان مطرح کرد؛ عملکرد ضعیف ایرانسل در استان

۱۸۴

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به مشکلات اینترنت ایرانسل در کرمان، گفت: «ایرانسل و همراه اول دو بال پرواز حوزۀ ارتباطات هستند و باید متناسب پرواز کنند، اما ایرانسل نقش خود را تاکنون در استان کرمان ایفا نکرده و طی این سال‌ها کرمان را مورد کم‌توجهی قرار داده است. کرمان به نسبت استان‌های همجوار جمعیت و وسعت بیشتری دارد و برای اپراتورها همکاری در این حوزه توجیه اقتصادی دارد».

حسین ساجدی‌فر اضافه کرد: «دفتر منطقه‌ای اپراتور ایرانسل استان کرمان در هرمزگان بود و اینکه چرا این دفتر در بندر عباس قرار گرفته بود، باید مسئولان زمان خود پاسخگو باشند اما این اقدام باعث شده بود تمامی تجهیزات ایرانسل عمدتا در هرمزگان احداث شود، جالب است که هرمزگان نصف جمعیت کرمان را دارد و وسعت آن نیز یک‌سوم کرمان است اما این استان اکنون ۲۰۰ سایت ایرانسل بیشتر از ما دارد».

وی ادامه داد: «در نشستی که دو هفته پیش در مجلس شورای اسلامی و در جمع نمایندگان استان کرمان و وزارت ارتباطات برگزار شد، مصوب کردیم ایرانسل دفتر کرمان خود را راه‌اندازی کند».

ساجدی‌فر ادامه داد: «قرار بود مدیرعامل شرکت ایرانسل و معاونان او شنبه هفتۀ گذشته به کرمان سفر کنند که تا پای پرواز هم رفتند اما بلیت هواپیما پیدا نشد و این سفر بسیار مهم به تعویق افتاد، در حالی که هر روز تاخیر راه‌اندازی دفتر کرمان برای ما هزینۀ زیادی دارد و مردم هم از این نعمت ارتباطات محرم مانده‌اند».

به گزارش ایرنا کرمان، وی بیان کرد: «اینترنت شهری و روستایی و راه‌های زمینی بین شهرستانی استان کرمان وضعیت مناسبی ندارد و امیدواریم با راه‌اندازی دفتر ایرانسل این مشکل رفع شود».

ساجدی فر افزود: «مصوبات خوبی با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان کرمان محقق شد و اگر نمایندگان پای کار باشند توسعۀ استان بهتر اتفاق می‌افتد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.