رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: مشکل عمده شرکت‌های خودروسازی در حوزه گمرکی است

۱۳۷

رییس کل دادگستری استان کرمان در بازدید از صنایع خودروسازی شرق استان گفت: دستگاه قضایی استان در پنج سال اخیر از بیکار شدن ۲۱ هزار کارگر، تکنیسین و متخصص جلوگیری کرده است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در بازدید از صنایع خودروسازی منطقه ویژه ارگ بم افزود: صنایع خودروسازی یک صنعت و ظرفیت بسیار مهمی در استان و کشور هستند و در وضعیت خودرویی کنونی که در کشور وجود دارد، فعالیت این واحدهای تولیدی از نظر ارزآوری و تامین نیازهای خودرویی کشور بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: صنایع خودروسازی مجموعه بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در استان هستند که در بازدید از این واحدها تلاش می‌شود که مشکلات و موانع پیش روی آنها شناسایی گردد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تصریح کرد: یکی از اهداف بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی، شناسایی مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه تولید، بازاریابی و فروش و تعیین راهکارهای رفع آنها در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است تا این واحدها بتوانند به بهترین شکل ممکن به فعالیت خود ادامه دهد.

حمیدی ادامه داد: مشکل عمده شرکت‌های خودروسازی در حوزه گمرکی است که باید برای رفع آنها پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی یادآور شد: برخی مشکلات قضایی نیز در شرکت‌های خودروسازی  وجود داشته که باید رصد و پیگیری شوند و براساس هماهنگی‌های لازم سیاست واحدی برای کمک به تولید و رفع مشکلات این واحدها انجام شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: درباره بسیاری از واحدهای تولیدی از جمله در حوزه خودروسازی باید قضازدایی شود و به نحوی تدبیر شود که از بروز این مشکلات جلوگیری شود.

حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ابتدای سال جاری ۳۱ جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی در استان برگزار و با بررسی ۱۱۵ پرونده، ۱۵۴ مصوبه برای رفع موانع تولید حاصل شده است.

وی یادآور شد: بر اساس پیگیری‌های ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در طول پنج سال گذشته از بیکار شدن ۲۱ هزار نیروی کارگر، متخصص و تکنیسین جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: بررسی عملکرد حوزه قضایی بم از دیگر بخش‌های سفر دو روزه مقامات قضایی استان به شرق استان است.

گفتنی است؛ نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان در این بازدید پنج ساعته از کارخانه‌های مدیران خودرو، ریگان خودرو، خودروسازان بم، قوای محرکه، کرمان موتور، آرمان الکترونیک و ارگ نت بازدید و به صورت مستقیم با مدیران، مهندسان، متخصصان و کارگران این واحد‌های تولیدی گفت و گو کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.