رییس کل دادگستری استان کرمان: مردم از وضعیت بازار بسیار گلایه‌مند هستند

۱۶۴

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که بخش زیادی از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ناشی از دشمنی‌های مستکبران است، گفت: دستگاه قضایی به عنوان یک دستگاه مطالبه‌گر، پیگیری‌ها و هماهنگی‌های لازم را به منظور بهبود وضعیت معیشتی مردم در دستور کار دارد.
به گزارش گفتار نو به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی با اشاره به این مطلب که مردم از وضعیت بازار بسیار گلایه‌مند هستند، گفت: بسیاری از این مشکلات، نارضایتی‌ها و مسائل اقتصادی قابل مدیریت شدن و برطرف شدن است و مردم از مسئولان انتظار دارند با همراهی، هماهنگی و همفکری، مشکلات را از پیش راه مردم، انقلاب و نظام بردارند.
وی تاکید کرد: مردم انتظار دارند هماهنگی‌های بین مسئولان نتیجه بخش باشد و مردم نتیجه تلاش‌های انجام شده را در سفره‌های خود و در بازار ببینند.
وی به وجود مشکلات و آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: وجود این آسیب‌ها و مشکلات زیبنده نظام و کشور نیست و همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم این نارسایی‌ها و مشکلات را برطرف کنیم.
حمیدی، انتظارات مردم از مسئولان را درست و منطقی دانست و تاکید کرد: در دستگاه قضایی وظیفه اجرای عدالت و فصل خصومت‌ها را داریم و باید انتظارات مردم در این بخش‌ها را پاسخ دهیم.
وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید موجباتی را فراهم کند که مردم بتوانند در اسرع وقت و با هزینه کرد بسیار کم بتوانند حق و حقوق خود را استیفا کنند که در این زمینه سیاست‌هایی طی سال‌های اخیر طراحی و اجرا شده است.
رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: سند تحول قضایی این نوید را می‌دهد که با اجرای آن بتوانیم به اهداف بالا دست یافته و بتوانیم به معنای واقعی به قله‌هایی که پیش‌بینی شده است، دسترسی پیدا کنیم و حقوق مردم بیش از پیش استیفا شود.
حمیدی با اشاره به این مطلب که کمبود کادر قضایی و اداری از مشکلات دستگاه قضایی به شمار می‌رود، تاکید کرد: حجم ورودی‌ها هر ساله نسبت به سال قبل از آن رشد دارد و این حجم ورودی پرونده‌ها موجب اطاله دادرسی‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: در استان کرمان میانگین ورودی پرونده به هر قاضی 200 پرونده است و با افزایش حجم پرونده‌ها و کمبود کادر اداری و قضایی مشکلاتی در مسیر رسیدگی به پرونده‌ها ایجاد می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.