با حضور جمعی از فعالان گردشگری ایران؛ تور آشناسازی کرمان برگزار شد

دهقانی مدیرعامل آژانس جنوبشرق : ساماندهی متکدیان بازار تاریخی ضروری است

۲۷۸

تور آشناسازی کرمان با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران و تعدادی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور طی روزهای 27 و 28 مردادماه برگزار شد.

اعضای این تور از جاذبه‌های گردشگری شهرهای کرمان و ماهان بازدید کردند و به گفتۀ مسعود دهقانی مدیرعامل آژانس جنوب شرق کرمان، بازدیدکنندگان اذعان کردند که کرمان مقصدی جذاب برای گردشگران است.

وی با بیان اینکه اعضای این تور در هتل کاروانسرای وکیل (کاروانیکا) اقامت داشتند، افزود: «هتل وکیل به ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگری کرمان تبدیل شده و می‌تواند به جلب گردشگر کمک کند».

دهقانی با اشاره به بازدید این تور از مجموعۀ بازار تاریخی کرمان گفت: «متاسفانه در جریان این بازدید، حضور دستفروشان و تعداد زیادی از متکدیان در بازار، وضعیت ناخوشایندی را ایجاد کرده بود».

وی اظهار کرد: «از آنجا که یکی از ورودی‌های هتل کاروانسرای وکیل در بازار قرار دارد، پیش‌بینی می‌شود از این به بعد، شاهد تردد بیش‌تر گردشگران در ساعات مختلف روز در بازار باشیم. بنابراین، شهرداری و سایر نهادهای مسئول باید هرچه زودتر برای ساماندهی متکدیان و دستفروشان در بازار و رفع سایر کمبودها اقدامات لازم را انجام دهند».

وی همچنین، با قدردانی از مدیرکل میراث‌فرهنگی استان بیان کرد: «آقای فعالی از این تور آشناسازی حمایت بسیار خوبی داشتند و با وجود اینکه در تعطیلات پایان هفته بودیم، ایشان طی دو روز، میهمانان را همراهی کرده و به معرفی هرچه بهتر کرمان پرداختند».

وی افزود: «تقاضای فعالان گردشگری استان این است که سایر نهادها به کمک بیایند تا بتوانیم سهم کرمان را از سبد گردشگری کشور جذب کنیم».

به گزارش فردای‌کرمان، اعضای این تور که به میزبانی هتل کاروانیکا برگزار شد، ضمن بازدید از امکانات این هتل طی نشستی با سعید شَعرباف شهردار کرمان، فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان، دکتر رحیم‌پور مدیرعامل هتل‌های زنجیره‌ای رکسان به عنوان بهره‌بردار و عسگریان مدیر عامل هتل کاروانیکا به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینۀ گردشگری استان کرمان پرداختند.

مقرر شد نحوۀ همکاری طرفین طی تفاهم نامه‌ای تنظیم و برای بهره‌برداری در اختیار اعضای جامعه تورگردانان ایران قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.