عدم مراقبت و غربالگری آمار بیماران کلیوی را افزایش داده است؛ کلیه کرمانی ها در معرض بیماری

۲۶۵

مدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) بیماران خاص کرمان با اشاره به وجود سه هزار بیمار کلیوی شامل همودیالیز، پیوند و نارسایی کلیه در این استان گفت: آمار بیماران کلیوی و دیالیز رو به افزایش است.

علی شمسی نیا در گفت و گو با ایرنا افزود: به گفته پزشکان ۶۰ تا ۶۵ درصد از بیماری های نارسایی کلیه به دلیل بیماری دیابت و پرفشاری خون ایجاد می شود که می طلبد در این راستا مراقبت کرد.

وی با اشاره به اینکه درصدد راه اندازی بخش تخصصی دیابت در موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان هستیم تصریح کرد: با مراقبت و غربالگری می توان به راحتی از بروز برخی بیماری ها پیشگیری کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) بیماران خاص استان کرمان با اشاره به برگزاری نشست با رییس دانشگاه علوم پزشکی به منظور احداث دو کلینیک تخصصی “خدمات در منزل” و “زخم” برای بیماران دیابتی، ام.اس، تنفسی و … اظهار داشت: بزودی این کلینیک ها احداث می شوند و به بیماران خدمات ارائه خواهند کرد.

وی تصریح کرد: مرکز جامع پیشگیری از بیماری ها برای نخستین مرتبه در کرمان راه اندازی شده و بزودی تکمیل خواهد شد.

شمسی نیا ادامه داد: این مرکز در راستای پیشگیری از بیماری ها و کاهش بار مالی دولت در بخش بهداشت و درمان بسیار موثر است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۷۵ تاکنون بیش از هزار بیمار کلیوی موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) مورد پیوند کلیه قرار گرفته اند از دکتر عبادزاده به دلیل همکاری با این موسسه درمانی قدردانی کرد.

وی با اشاره به راه اندازی بخش دیالیز در شهرستان های استان کرمان با کمک خیرین تصریح کرد: این اقدام از رفت و آمد بیماران برای دیالیز به سایر مناطق جلوگیری می کند.

مدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) بیماران خاص کرمان به وجود بخش مجهز دیالیز در موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) در مرکز استان کرمان اشاره کرد و افزود: این بخش مورد بی مهری برخی پزشکان قرار دارد.

وی اظهار داشت: بخش دیالیز موسسه خیریه بیماران خاص استان کرمان هم اکنون با ۲۲ دستگاه دیالیز در حال خدمات رسانی به بیماران است تصریح کرد: درصد توسعه این بخش به ۶۰ دستگاه دیالیز در آینده نه چندان دور هستیم.

وی گفت: ماهانه حدود هزار نوبت دیالیز به بخش دیالیز موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) بیماران خاص کرمان مراجعه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.