رئیس اتاق کرمان: بدون معرفی کرمان مقصد گردشگری نخواهیم شد

۷۶

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع «بررسی طرح کرمان 1404 با رویکرد گردشگری» گفت: «همه جا صحبت از اهمیت و مزایا و بی‌نظیر بودن ظرفیت‌های گردشگری کرمان است اما با وجود همۀ ظرفیت‌ها هنوز گردشگری نتوانسته به‌عنوان یکی از پیشران‌های اقتصادی استان عمل کند».

سیدمهدی طبیب‌زاده تصریح کرد: «تا کرمان شناخته و معرفی نشود مقصد جدی گردشگری نخواهیم بود».

وی با بیان اینکه مطالعات نیز عدم شناخت استان چه در سطح استانی و ملی و حتی بین‌المللی را نشان می‌دهد، افزود: «باید هر کاری انجام داد تا کرمان شناخته شود».

به گزارش فردای‌کرمان، وی در این جلسه ادامه داد: «سعی می‌کنیم روش‌های گوناگونی برای معرفی کرمان به‌کار ببریم و این، نیاز به حمایت جدی همۀ مسئولان دارد».

وی سپس اظهار کرد: «روند برررسی پروژه‌ها در اتاق این است که با دولت و بخش خصوصی و دانشگاه و گاهی مجلس و همۀ دست‌اندرکاران ساعت‌ها جلسه برگزار می‌کنیم و خروجی را به شورای گفت‌وگو می‌آوریم. طرح گردشگری هم با طی این روند نهایی شده است».

طبیب‌زاده سپس با تاکید بر اینکه باید عقب‌ماندگی از تکنولوژی‌ها جبران شود، گفت: «گردشگری مدرن، کشاورزی مدرن، صنعت و معدن‌کاری مدرن و … همه برای این است که این عقب‌ماندگی را جبران کنیم».

وی تاکید کرد: «رشد تکنولوژی با سرعت در حال انجام است و ما اگر اقدامی انجام ندهیم به‌شدت محدود می‌شویم».

رئیس اتاق کرمان افزود: «گردشگری هم نو شده و باید نو بیاندیشیم. امروز هتل و امکانات مدرن خیلی مطرح نیست. بلکه گردشگری تجربی و ماجراجویی در جهان در حال رونق است و کرمان سرشار از این فرصت‌هاست».

وی اضافه کرد: «بازار و مشتریان خیلی خوبی داریم ولی باید مشتریان را به بازار وصل کنیم و ما قصد داریم کرمان را با تکنولوژی‌ها و روش‌های جدید به‌عنوان مقصد گردشگری معرفی کنیم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.