در سایه بی توجهی و سهل انگاری شورا و شهرداری صورت گرفته است؛ گره کور ترافیک کرمان

۱۷۳

حل معضل ترافیک‌های پُرتکرار و تردد سخت خودروها در کلانشهر کرمان که این روزها با افزایش حفاری‌ها و فعالیت‌های بدون برنامه شهری شدت گرفته از جمله مهمترین موضوع های هفتاد و نهمین نشست علنی شورای این شهر بود.
به گزارش ایرنا، سال هاست شهر تاریخی کرمان با معضل جدی و چالش رو به رشد گره های ترافیکی به عنوان یک عامل نارضایتی شهروندان دست و پنجه نرم می‌کند، معضلی که با وجود نشست‌های متعدد شهری در عمل نه تنها حل نشده بلکه اجرای بعضی طرح‌های شهری و نبود یکسری برنامه‌ریزی‌ها بر شدت آن افزوده است.
یکی از برنامه‌ریزی‌های نادرست شهری ایجاد حفاری و ترانشه در رده‌های مختلف عملکردی معابر شهر کرمان بدون درنظر گرفتن مدیریت زمانی برای اتمام این پروژه‌هاست.
حفاری‌های متعدد معابر شهر کرمان این روزها با دست دست کردن پیمانکاران و تمام نشدن در موعد مقرر به عامل موثری در ایجاد ترافیک‌های پُرتکرار و کلافه‌کننده‌ سطح شهر تبدیل شده‌اند.

منصور ایرانمنش عضو شورا دوشنبه ۲۶ دی در هفتاد و نهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر کرمان به معضل ترافیک در سطح این شهر اشاره کرد و افزود: معضل ترافیک به نوعی باعث دلخوری شهروندان شده و در این قصه کوتاهی‌هایی از سوی دستگاه‌های مسئول اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به ۲ عامل که به روان‌سازی ترافیک در سطح شهر کرمان کمک می‌کند، تصریح کرد: یکی از این عوامل حضور ماموران راهنمایی و رانندگی در سطح شهر است اما خیلی از چهارراه‌ها در ساعات اوج ترافیک ماموری ندارند که این موضوع دردسر زیادی ایجاد می‌کند.
این عضو شورا تاکید کرد: با حضور جدی‌تر ماموران راهنمایی و رانندگی در ساعات شلوغ شاهد وضعیت بهتری در ترافیک سطح شهر کرمان خواهیم بود.
وی اشاره‌ای هم به موضوع حفاری‌های سطح شهر و نقش آن در افزایش ترافیک‌ کرد و افزود: باید پیمانکار را متعهد کنند تا ۲ یا سه نوبت کار کنند و پروژه حفاری را به اتمام برسانند.
این عضو شورا به طول مثال گفت: جنب پارک نشاط به دلیل حفاری در ساعات اوج ترافیک برای مردم مشکل ایجاد شده و متاسفانه اقدامی هم برای حل این مشکل نمی‌شود.
آمادگی شهر برای نوروز
به گزارش ایرنا از دیگر مسائل مطرح در این نشست آمادگی شهر کرمان برای نوروز ۱۴۰۳ بود که ایرانمنش عضو شورا با اشاره به این موضوع افزود: زمان زیادی تا پایان سال نداریم و شهر باید برای مسافران نوروزی آمده شود؛ لذا لازم است در این زمینه شهرداری گزارش اقدامات خود را ارائه دهد.
روشنایی معابر شهر کرمان
محمد امینی‌زاده عضو دیگر شورا نیز در این نشست با اشاره به موضوع روشنایی معابر در سطح شهر کرمان اشاره‌ ای به صحبت های هفته پیش خود در نشست عمومی شورا کرد و افزود: در نشست هفته گذشته شورای شهر در خصوص روشنایی معابر به مجموعه‌ی برق استان تذکر دادم.
وی افزوود: من در صحبتم از عبارت برق منطقه‌ای استفاده کردم که مدیرعامل برق منطقه‌ای بسرعت پاسخ داد که روشنایی معابر در حوزه وظایف ایشان نیست و در وظایف برق شمال است.
امینی زاده ادامه داد: از مدیرعامل برق منطقه‌ای استان تشکر می‌کنم و خواهشمندم مجموعه برق شمال استان کرمان هم مانند همکارشان بسرعت و صریح پاسخ دهند که چرا روشنایی معابر در شهر کرمان با این وضعیت روبه‌روست و اگر نیاز به کمک دارند از مجموعه مدیریت استان کمک بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.