وزیر بهداشت: بیشترین تعداد بستری مربوط به واکسن‌نزده‌ها است

۲۴۷

وزیر بهداشت گفت: «در حال حاضر بیشتر موارد بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا، افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده‌اند».

بهرام عین‌اللهی با بیان اینکه استفاده از ماسک مهم‌ترین نقش را در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا دارد،  افزود: «توصیه می‌شود عموم مردم در اماکن عمومی، وسایل نقلیه عمومی، مترو، فضای سربسته و مجالس، از ماسک استفاده کنند».

وی با بیان اینکه بسیاری از محدودیت‌ها با توجه به رنگ‌بندی شهرها، اعمال می‌شود و شهر‌هایی که به رنگ قرمز و نارنجی در می‌آیند، محدودیت‌های بیشتری نیز خواهند داشت، اظهار کرد: «امیدواریم با همکاری موثر عموم مردم بتوانیم از این مرحله از همه‌گیری کرونا، به‌زودی عبور کنیم».

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عین‌اللهی در ادامه با اشاره به اجرای طرح دارو یار توضیح داد: «برای اجرای این طرح، حدود شش ماه، متخصصان و صاحب‌نظران توانمند عرصۀ داروی کشور در خصوص آن مطالعه و برنامه‌ریزی داشتند و در قالب این طرح بسته‌ای تهیه شده است تا بتوان ضمن بهبود کیفیت خدمت به مردم، هزینه‌های برخی از دارو‌ها را کنترل کرد».

وزیر بهداشت افزود: «هدف این است که قیمت هیچ نوع دارویی برای افرادی که از بیمه استفاده می‌کنند افزایش پیدا نکند و پوشش بیمه‌ای دارو‌ها افزایش یابد و در برخی از موارد قیمت دارو‌ها کاهش یابد».

وی با بیان اینکه این امر مستلزم آن است که همگان زیر پوشش بیمه قرار گیرند اظهار کرد: «خوشبختانه با مصوبۀ مجلس شورای اسلامی و اختصاص حدود شش هزار میلیارد تومان، نزدیک شش میلیون نفر زیر پوشش بیمه قرار گرفتند، اما هنوز یک و نیم میلیون نفر نسبت به این امر اقدام نکرده‌اند که سه ماه فرصت داده شده است تا همه، به‌صورت رایگان زیر پوشش بیمه قرار گیرند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.