مناطق گازکشی شده استان سهمیه نفت ندارند

۱۰۴

سهمیۀ نفت سفید و سوخت مایع به مناطقی که گازرسانی شده و ساکنان آن‌ها امکان استفاده از گاز طبیعی دارند، تعلق نمی‌گیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان با بیان این مطلب گفت: توسعه و پوشش شبکۀ گاز در استان کرمان به بیش از 95 درصد رسیده است و امروز اکثر شهرها، روستاها و مناطق استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

سیدباقر نورالدینی با اشاره به توسعۀ گازرسانی در استان کرمان افزود: متاسفانه در برخی از حوزه‌های استان به‌ویژه در جنوب و شرق کرمان با وجود این‌که گازرسانی انجام شده و اجرای شبکۀ گازرسانی توسعه پیدا کرده است، اتصال مصرف‌کنندگان به این شبکه چه مصرف‌کنندگان خانگی و چه گلخانه‌ها و صنایع، طی چند سالی که از گازرسانی به این مناطق انجام شده هنوز صورت نگرفته است.

وی با اشاره به جلساتی که در این ارتباط برگزار شده است و مصوبات این جلسات، بیان کرد: براساس تعریف شرکت گاز، مناطقی که علمک گاز جلوی منازل ساکنین آن نصب شده باشد، محله‌های دارای گاز و ساکنان این محلات مشترک گاز محسوب می‌شوند و سهمیۀ نفت سفید برای این مصرف‌کنندگان قطع می‌شود.

به گزارش تسنیم ، نورالدینی در ادامه با بیان اینکه برخی از این مصرف‌کنندگان به دلایلی طی این سال‌ها هنوز به شبکۀ سراسری گاز متصل نشدند، تاکید کرد: این خانوارها و مصرف‌کنندگانی که امکان استفاده و بهره‌مندی از گاز طبیعی را دارند، هر چه سریع‌تر و در بازۀ زمانی باقیمانده تا فصل سرما اقدامات لازم برای گازکشی گلخانه‌ها، صنایع و منازل خود را انجام دهند.

وی با اشاره به توسعۀ شبکه‌های گازرسانی که انجام شده، گفت: در مناطقی که شبکۀ لولۀ گاز به آنجا رسیده و علمک نصب شده است، شرکت گاز دیگر به این خانوارها و مصرف‌کنندگان تاییدیه نمی‌دهد و این مصرف‌کنندگان نمی‌توانند از سوخت مایع نفت سفید و یا نفت‌گاز استفاده کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود هم برای حفظ ثروت ملی و هم برای استفاده از سوخت پاک، تلاش‌های خادمان خود را قدر بدانند و اقداماتی که برای بهره‌مندی آن‌ها از این موهبت انجام شده را اجر بنهند و هر چه سریع‌تر نسبت به گازکشی منازل خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه باید ‌اتصال مصرف‌کنندگان به شبکۀ سراسری گاز کامل شود، تاکید کرد: دیگر به شیوۀ معمول گازرسانی و سوخت‌رسانی با گاز مایع و نفت سفید در این مناطق انجام نمی‌شود و این مصرف‌کنندگان از مدار خارج می‌شوند. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.