رئیس پلیس آگاهی استان کرمان خبر داد؛ افزایش 86 درصدی سرقت سیم و تجهیزات برقی در استان

۱۹۶

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان اعلام کرد: «امسال، وقوع سرقت سیم و تجهیزات برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد افزایش داشته است».

سرهنگ یدالله حسن‌پور اظهار کرد: «جذابیتی که سیم‌های برق از لحاظ قیمت دارند، همچنین، عدم ساماندهی کارگاه‌های ضایعاتی و وسعت شبکۀ توزیع برق از دلایل موثر در افزایش سرقت تجهیزات برق است».

وی افزود: «قوانین جزایی برای جلوگیری از تکرار جرم و سرقت سیم برق مناسب نیستند».

وی همچنین بیان کرد: «براساس نرخ جرم به جمعیت، کرمان نسبت به استان‌هایی که جمعیت بیش‌تری دارند، در وضعیت خوبی نیست و نرخ وقوع جرم در استان کرمان بالاست».

به گزارش ایسنا کرمان، وی در نشست پیشگیری از وقوع جرم با موضوع پیشگیری و مقابله با سرقت تجهیزات برق اضافه کرد: «حدود ۲۳ درصد از سرقت‌های استان مربوط به تجهیزات برقی است».

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در هفت ماه امسال ۳۷ باند سرقت سیم و تجهیزات برق در کرمان منهدم شده است، ادامه داد: «در این بازۀ زمانی در زمینۀ سرقت سیم برق، ۱۵۰۰ سارق و ۴۸ مالخر دستگیر شده است».

وی افزود: «در کرمان ۴۷ درصد و در رفسنجان ۱۸ درصد سرقت‌های سیم و تجهیزات برق انجام شده است و پس از آن جیرفت، سیرجان و زرند در جایگاه‌های بعدی قرار دارند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.