استاندار کرمان: وضعیت روشنایی شهر کرمان قابل قبول نیست

۱۲۴

استاندار کرمان با بیان اینکه روشنایی شهر کرمان همیشه مورد انتقاد است و شهرداری و شرکت توزیع برق باید در این زمینه پیگیر باشند گفت: وضعیت روشنایی شهر کرمان قابل قبول نیست.

به گزارش تسنیم محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان کرمان با بیان اینکه سفر رفتن از ضروریات زندگی یک انسان است و در روحیه انسان بسیار موثر است، اظهار داشت: کرمان یکی از مقاصد گردشگری برای مسافران نوروزی است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در ایام نوروز میزبان زائران سردار سلیمانی نیز هست، گفت: فضای شهری کرمان باید یک فضای متناسب با نوروز شود که متاسفانه هنوز فضای شهر در استقبال از بهار و نوروز مناسب نیست.

استاندار کرمان با بیان اینکه امسال طول دوره سفر به دلیل همزمانی با ماه رمضان کوتاه شده و نیاز است در این مدت کوتاه ناوگان حمل و نقل عمومی استان تقویت شود، افزود: اسکان ایمن مسافران نوروزی بسیار اهمیت دارد و از ظرفیت آموزش و پرورش حتماً باید استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه پارک‌هایی که برای اسکان زائران در نظر گرفته شده باید سرویس بهداشتی مناسب و روشنایی لازم داشته باشند، بیان کرد: ورودی‌های شهر کرمان باید مناسب‌سازی و زیباسازی شود.

فداکار با بیان اینکه تامین بالگرد برای استان کرمان را حتماً پیگیری خواهیم کرد، گفت: یکی از ضروریات استان کرمان به دلیل حادثه خیز بودن آن وجود بالگرد است.

وی با اشاره به اینکه روشنایی شهر کرمان همیشه مورد انتقاد است و شهرداری و شرکت توزیع برق باید در این زمینه پیگیر باشند، افزود: اماکن عمومی شهر از جمله بوستان‌ها باید روشنایی مناسب را داشته باشند.

استاندار کرمان با بیان اینکه روشنایی معابر شهرها در تمام استان کرمان مورد توجه شهرداران باشد، اضافه کرد: وضعیت روشنایی شهر کرمان قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه طرح جمع‌آوری متکدیان و معتادان متجاهر در استان باید با جدیت اجرا شود، ادامه داد: استان کرمان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه گردشگری و اماکن تاریخی دارد که باید معرفی شود.

فداکار با بیان اینکه متاسفانه جاذبه‌های گردشگری استان کرمان معرفی نشده و بسیاری از آنها ناشناخته است، افزود: مرقد شهید سپهبد سلیمانی در ایام نوروز زائر زیادی دارد و آمادگی برای اسکان زائران وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی بر عرضه و قیمت کالاها و فعالیت تأسیسات گردشگری نظارت داشته باشد، بیان کرد: شهرداری حتماً کرمان‌گردی را در دستور کار داشته باشد.

استاندار کرمان با بیان اینکه شهربازی کرمان نیز برای نوروز آماده شود، گفت: برنامه‌های نوروزی متناسب با ماه مبارک رمضان تدارک دیده شود و در این برنامه‌ها زمان افطار حتماً در نظر گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.