تشکیل ۱۶۸ میلیارد تومان پرونده تخلف اصناف در کرمان

۱۱۵

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: ارزش پرونده‌های تخلفات اقتصادی این استان بیش از ۱۶۸ میلیارد تومان است که بیش از ۱۵۷ میلیارد تومان از این مقدار مربوط به واحدهای صنفی بوده است.

محسن میرزایی در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان صمت کرمان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ هزار و ۵۰۶ مورد عملیات بازرسی انجام داده که از این میزان ۶ هزار و ۱۶۹ مورد مربوط به تخلفات واحدهای صنفی است.

وی اظهار داشت: عمده تخلفات اصناف طی سال جاری گرانفروشی و بعد از آن درج نکردن قیمت، نداشتن فاکتور خرید، ارائه نکردن صورت حساب و کم فروشی و تقلب ذکر شده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به گزارشات مردمی از تخلف واحدهای صنفی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۱۲ هزار و ۲۵۹ فقره شکایت مردمی از تخلفات اصناف در کرمان ثبت شده که یکهزار و ۱۰۲ مورد گزارش کتبی و حضوری و ۱۱ هزار و ۱۵۷ گزارش تلفنی بوده است.

وی با اشاره به نتیجه شکایات حضوری و سامانه ۱۲۴ سازمان صمت استان کرمان گفت: تعدادی از این شکایات برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده و تعدادی نیز در سازمان صمت متخلف شناخته شده و یا سازش کرده اند.

کشف ۱۱ میلیارد تومان کالای قاچاق و ارز

میرزایی ابراز داشت: همچنین ۱۲۰ پرونده مربوط به کشف کالای قاچاق و ارز در کرمان تشکیل شده که این پرونده ها نیز ارزشی معادل ۱۱ میلیارد و ۱۶۸ میلیون تومان دارند.

وی افزود: بیشتر کالاهای قاچاق با همکاری سایر دستگاه های اجرایی از جمله پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی کشف شده که این کالاها شامل پوشاک، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی، انواع دخانیات و دستگاه های استخراج رمز ارز بوده است که برای عمده این تخلفات در قالب گشت مشترک تشکیل پرونده و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

تشدید نظارت بر بازار طی ایام نوروز

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در عین حال با بیان اینکه نظارت بر بازار کرمان طی ایام نوروز تشدید شده است گفت: طرح نظارتی ما طی این ایام از روز ۱۵ اسفندماه آغاز شده و هرساله تا پایان تعطیلات نوروز ادامه دارد اما امسال به علت پیوند نوروز با ماه مبارک رمضان این طرح تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

میرزایی تاکید کرد: تمرکز نظارت ها طی این ایام بیشتر بر اقلام و مایحتاج مرتبط با شب عید مردم استان کرمان همچون خرید پوشاک، خدمات و کیف و کفش و سایر موارد بوده است.

وی با بیان اینکه نظارت ما بیشتر بر کالاهایی است که در قانون انتزاع نمی گنجد، اظهار داشت: کالاهای اساسی براساس قانون انتزاع به جهاد کشاورزی سپرده شده و نظارت و بازرسی تمامی محصولات کشاورزی از جمله مرغ، تخم مرغ، برنج، گندم، آرد، نان و صنایع تبدیلی، گوشت قرمز و سفید و میوه طبق این قانون برعهده جهاد کشاورزی گذاشته شده است.

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان ۵۹ بازرس دارد که ۲۳ نفر از آنان به صورت کارشناس و بازرس در مرکز استان و مابقی در ادارات شهرستان ها مشغول به فعالیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.