برخورد قاطع پلیس استان کرمان با خودروهای شوتی در ایام نوروز

۱۲۷

به گزارش تسنیم، جلسه توجیهی رانندگان ناوگان اتوبوسرانی استان کرمان با حضور سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان، احسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان و سرهنگ رضایی، رئیس پلیس‌راه شمال استان کرمان برگزار شد.

سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: همه ما باید در زندگی مکتب شهید سلیمانی را سرلوحه کار خود قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه از قشر رانندگان که همواره همراه پلیس و نظام برای حفظ جان و مال مردم در طول مسافرت تلاش دارند تشکر می‌کنم، گفت: ماموریت یک راننده برابر قانون به سلامت رساندن مسافر و حفظ جان مردم و امانت‌دار بودن است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه توصیه‌های پلیس در جاده‌ها در جهت سفری ایمن برای رانندگان است و دغدغه و نگرانی پلیس برای امنیت مردم از هر جهتی است، افزود: پلیس تمام ظرفیت و امکانات خود را برای سفرهای نوروزی ایمن در نوروز امسال پای کار آورده است.

وی با بیان اینکه خط قرمز پلیس، جان مردم بوده و تمام ماموریت‌های پلیس برای امنیت جامعه و حفظ جان مردم است، ادامه داد: رانندگان در تمام صحنه‌های انقلاب پای کار بودند و در شرایط سخت بیماری کرونا همه شاهد بودیم که کار خود را تعطیل نکردند و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حالی‌که جان خودتان در خطر بود اما در جابه‌جایی مسافران همکاری داشتند.

ناظری با اشاره به اینکه پلیس اجازه نخواهد داد افرادی با تخلف رانندگی هم جان خود را به خطر بیندازد و هم جان سایر رانندگان را دچار مشکل کند، بیان کرد: رانندگان ناوگان عمومی حمل و نقل استان باید در هوشیاری کامل مراقبت کنند چرا که جان مابقی مسافران هم در دست او است و نباید با رانندگی مخاطره‌آمیز جان مردم را به خطر بیندازد.

وی با بیان اینکه پلیس با جدیت با خودروهای شوتی در جاده‌ها برخورد می‌کند و طرح ویژه در این زمینه در حال اجرا است، گفت: پلیس در 24 نقطه در ورودی استان برای جلوگیری از عبور خودروهای شوتی مستقر است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه برخورد با قاچاق انسان مورد تاکید شورای تامین استان کرمان است، ادامه داد: پلیس حتماً با رانندگانی که اقدام به جابه‌جایی اتباع بیگانه غیرمجاز می‌کنند، برخورد قاطع خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با توجه به تقارن نوروز امسال با ماه مبارک رمضان سفرهای نوروزی زودتر آغاز شده و زمان سفرها هم کوتاه است، افزود: ما در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و شرع و قانون و عرف جامعه به ما می‌گوید که قوانین راهنمایی و رانندگی را با دقت رعایت کنیم.

ناظری با اشاره به اینکه تعدادی نقاط حادثه‌خیز در استان کرمان وجود دارد که رانندگان اتوبوس باید در عبور از این نقاط رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی را داشته باشند، گفت: راننده باید مسئولیت کار خود را بپذیرد و تمام تلاش خود را برای به سلامت رساندن مسافران به مقصد انجام بدهد.

وی با بیان اینکه پلیس با قانون گریزی در جاده‌ها با جدیت برخورد می‌کند و اجازه نخواهد داد راننده‌ای با جان مردم بازی کند، ادامه داد: احترام به قانون، احترام به حقوق یکدیگر است و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بسیار خطرناک است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه بیشترین عامل تصادفات در جاده‌های استان واژگونی خودروها بر اثر سرعت غیرمجاز یا خستگی و خواب‌آلودگی است، گفت: از 15 اسفند سفرهای نوروزی در استان کرمان آغاز شده است و پلیس در تمام جاده‌ها در آماده باش است.

وی با بیان اینکه با هماهنگی که با دادگستری و دادستان استان انجام شده است خودروهای حادثه‌ساز توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود، تاکید کرد: این خودروها تا بعد از تعطیلات نوروز آزاد نمی‌شوند.

ناظری با اشاره به اینکه در آستانه چهارشنبه آخر سال هستیم، گفت: به هیچ عنوان مخالف شادی مردم نیستیم اما اگر برگزاری مراسمی سلامت و جان مردم را تهدید کند، پلیس نمی‌تواند نسبت به برگزاری آن بی‌تفاوت باشد.

وی با بیان اینکه رانندگان از جابه‌جایی مواد محترقه به‌شدت خودداری کرده و مراقب باشند در باری که حمل می‌شود مواد محترقه در آن جاسازی نشده باشد، ادامه داد: پلیس در صورت کشف مواد محترقه با تمام عوامل آن از خرده فروش و عمده فروش تا افرادی که در جابه‌جایی آن همکاری داشتند حتما برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه طرح نوروزی پلیس آغاز شده و تا 14 فروردین سال 1402 ادامه دارد، بیان کرد: امیدوار هستیم که نوروز امسال در کمال آسایش و آرامش برای جامعه برگزار شود.

در این جلسه احسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با بیان اینکه ایمنی سفرهای نوروزی مردم بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: پلیس و راهداری تمام تلاش خود را گذاشته است تا مردم میهن اسلامی در شرایط بسیار خوبی سفرهای نوروزی را انجام بدهند.

وی با اشاره به اینکه دولت بر سفرهای نوروزی مردم تاکید دارد و به ایمن بودن سفرها و ایجاد روحیه شادابی و نشاط در جامعه سفارش کرده است، افزود: رانندگان ناوگان اتوبوسرانی نقش مهمی در ایمن سفر کردن مردم دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمال استان کرمان با بیان اینکه باید تمام تلاش خود را بکنیم که مسافران نوروزی در سفر به استان کرمان با خاطره بسیار خوبی استان را ترک کنند، ادامه داد: کاهش تصادفات جاده‌ای در اولویت پلیس و راهداری است.

وی با اشاره به اینکه کرمان دیار مقاومت و استان حاج قاسم سلیمانی است، بیان کرد: همه ما باید تلاش کنیم تا زائران شهید سپهبد قاسم سلیمانی سفرشان به استان بی‌خطر باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.