رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان: تردد در خط ویژه اتوبوس ممنوع است

۱۲۸

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان، گفت: تردد در خط ویژه اتوبوس ممنوع بوده و متخلفان توسط دوربین‌های هوشمند ترافیکی جریمه می‌شوند.

به گزارش گفتار نو به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ اسماعیل خوشوقت بیان کرد: در این روزهای پر تردد شهری شاهد افزایش بار ترافیکی در شهر کرمان هستیم که برخی از رانندگان برای فرار از ترافیک از مسیر ویژه اتوبوس‌های درون شهری استفاده می‌کنند که این تخلف رانندگی محسوب می‌شود.

وی افزود: برابر قانون، تردد در مسیر ویژه اتوبوس‌های درون شهری ممنوع بوده و همکاران بنده علاوه بر حضور در خیابان‌ها، در مرکز نظارت تصویری پلیس راهور و با استفاده از دوربین‌های نظارتی و سیستم‌های هوشمند این تخلفات را ثبت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور استان کرمان بیان کرد: هر راننده باید مسئولیت خود در انضباط بخشی ترافیکی را با رعایت قوانین و مقررات و احترام به حقوق دیگران، ایفا کرده و به فرهنگ ترافیک کمک کند.

خوشوقت

خوشوقت گفت: در بررسی‌های به عمل آمده از آمار ثبت تخلفات خودروهایی که در مسیر ویژه اتوبوس تردد کرده‌اند مشخص شد که اغلب پلاک‌ها غیر بومی بوده و به این قانون آشنایی نداشته و یا به دلیل حجم بار ترافیکی کم محل سکونت خود، در زمان مراجعه به مرکز استان و مواجهه با ترافیک سنگین، مسیرهای دیگر مانند مسیر اتوبوس را برای تردد خود انتخاب می‌کنند.

وی تصریح کرد: آمار بعدی متعلق به موتورسواران است که در این مسیر تردد کرده و حتی خلاف جهت مسیر نیز تردد می‌کنند که بعضا دچار سانحه شده و راننده و ترک‌نشین آسیب دیده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: با توجه به فضای کم مسیر اتوبوس، امکان محصور کردن آن وجود ندارد از اینرو رعایت قانون بهترین راه انضباط بخشی به این مسیر است و رانندگانی که با ورود به مسیر اتوبوس درون شهری دچار تصادف شوند مقصر حادثه شناخته خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.