رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان: فقط 30 درصد جمعیت هدف در استان نوبت سوم واکسن را تزریق کرد‌ه‌اند

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با بیان این‌که در حال حاضر ۵۱۴ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: ابتلای ۲۲۰ نفر آن‌ها به کرونا قطعی و ۲۹۳ مشکوک به کرونا هستند. همچنین ۹۲ نفر در ICU بستری هستند که ۴۰ نفر آن‌ها تحت ونتیلاتور می‌باشند.

۲۸۵

حمیدرضا رشیدی‌نژاد همچنین از تزریق بیش از 5 میلیون واکسن کرونا در استان کرمان خبر داد و افزود: حدود ۸۰۰ هزار نفر که 30 درصد جمعیت هدف را تشکیل می‌دهند نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا کرمان، وی 21 اسفندماه در جلسه‌ی ستاد مدیریت کرونا از کاهش آمار مبتلایان به کووید 19 در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: آمار بیماران به طور قابل توجهی نسبت به هفته‌های قبل پایین‌تر است به طوری که حدود ۷۰ درصد در تعداد بیماران سرپایی و بیش از 40 درصد در تعداد بیماران بستری نسبت به اوج پیک کاهش داشته‌ایم ضمن آنکه در حال حاضر حدود ۳۰ درصد تست‌های تشخیصی کرونا مثبت است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان ادامه داد: حدود 15 تا ۲۰ درصد فوتی‌ها نیز نسبت به اوج کرونا کاهش یافته است.

وی افزود: تا صبح امروز ۵۱۴ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ابتلای ۲۲۰ نفر آن‌ها قطعی و ۲۹۳ مشکوک به کرونا هستند و ۹۲ نفر ICU بستری هستند که ۴۰ نفر آن‌ها تحت ونتیلاتور می‌باشند.

رشیدی‌نژاد در پایان اظهار کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه باید همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ترغیب مردم به واکسیناسیون سرلوحه‌ی کارها قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.