پلیس فتا کرمان هشدار داد؛ مراقب سرقت اطلاعات خصوصی با دانلود فایل‌های مداحی باشید

۱۱۰

رئیس پلیس فتا استان کرمان از ارسال فایل‌های مخرب در قالب نوحه و کلیپ محرم به‌عنوان شیوۀ جدید کلاهبرداران فضای مجازی خبر داد و گفت: «به هیچ عنوان این نواها را از لینک‌های شبکه‌های اجتماعی دانلود نکنید».
سرهنگ محمدرضا رضایی افزود: «برخی از مجرمان سایبری با سوءاستفاده از مناسبت‌های مختلف و به‌خصوص مناسبت‌های مذهبی به دنبال برانگیختن احساسات هموطنان و در نهایت سوءاستفاده از آنان هستند که یکی از اقدامات مجرمانۀ این افراد ارائۀ فایل‌ و ادعیه‌های مذهبی برای دانلود است که گاهی برخی از آن‌ها آلوده به بدافزارهای مخرب یا جاسوسی بوده و به‌محض دانلود به سیستم فرد نفوذ می‌کنند».
وی ادامه داد: «برخی از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها در هنگام نصب از کاربر درخواست می‌کنند تا برخی از مجوزها از قبیل دسترسی به دفترچه تلفن، پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی را به اپلیکیشن یا نرم‌افزار بدهند که با کمی دقت می‌توان متوجه شد این مجوزها هیچ ارتباطی به نوع فعالیت این اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزار ندارد، از این رو بهتر است از نصب این‌گونه نرم‌افزارها خودداری شود».
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتا استان کرمان بیان کرد: «هموطنان باید نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نامعتبر دقت لازم را داشته باشند و در هنگام نصب این‌گونه اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها از دادن مجوز دسترسی‌های مشکوک خودداری کنند».
وی یادآور شد: «برخی دیگر از این سایت‌ها اقدام به دریافت وجه در قبال ارائه خدمات می‌کنند؛ خدماتی که یا ارائه نمی‌شود یا با هدف کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز صورت می‌گیرد».
رضایی تاکید کرد: «کاربران در هنگام واریز وجه می‌بایست مراقب سایت‌های جعلی فیشینگ باشند که در این رابطه دقت در آدرس سایت بسیار مهم بوده و کاربران این نکته را مدنظر داشته باشند که تمامی سایت‌های معتبر و مهم در فرم ورود اطلاعات خود از پروتکل‌های استاندارد و معتبر استفاده می‌کنند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.