توقیف ۶۵۰ خودرو حادثه‌ساز در کرمان از ابتدای نوروز

۱۹۴

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: «از آغاز نوروز تاکنون (هفتم فروردین‌ماه) ۶۵۰ خودرو که حرکات مخاطره‌آمیز و حادثه‌ساز داشتند در استان توقیف شدند که این توقیف‌ها بیشتر به صورت ساعتی بوده اما در بعضی موارد نیز ناچار به انتقال خودروها به پارکینگ شدیم».

سردار عبدالرضا ناظری افزود: «مسیرهای پرتردد استان کرمان در روزهای اول نوروز تا اول ماه مبارک رمضان به ترتیب محورهای منتهی به هرمزگان، خراسان رضوی، فارس و سیستان و بلوچستان بوده است».

وی بیان کرد: «با تلاش همکارانم در حوزۀ ترافیک و پلیس‌راه به اتفاق سایر سازمان‌ها و نهادهای امداد و نجات و نیز تلاشگران راهداری، هلال‌احمر، اورژانس و شهرداری‌ها، نزدیک به ۳۳ درصد تلفات رانندگی در استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است».

به گزارش ایرنا کرمان، فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه در دو روز گذشته شاهد حجم زیاد ترافیک در محورهای خروجی استان کرمان بوده‌ایم، افزود: «این حجم ترافیک بهویژه از سمت جنوب در محورهای هرمزگان به سمت مرکز و سایر نقاط کشور بوده است».

وی ادامه داد: «در دو روز گذشته بخش عمده‌ای از مسافرانی که به منظور تعطیلات نوروز آمده بودند تقریبا از استان کرمان خارج شدند، از این‌رو محورهای استان عمدتا پُرحجم بود اما ترافیک روان داشتیم».

ناظری با اشاره به اینکه در طول مسیرها حتما سرنشینان خودرو تذکرات لازم را به رانندگان بدهند تا جان عزیزانشان به خطر نیافتد، یادآور شد: «اگر در طول محورها شهروندان راننده‌ای را مشاهده کردند که حرکات مخاطره آمیز دارد یا رفتار راننده مناسب نیست حتما به پلیس از طریق ۱۱۰ یا اولین تیم گشتی که در هر ۱۵ کیلومتر مستقر هستند، اطلاع‌رسانی کنند تا از طی ادامه مسیر خودروهای حادثه‌ساز جلوگیری شود».

وی تاکید کرد: «رانندگان در نظر داشته باشند پس از هر دو ساعت رانندگی، به مدت ۲۰ دقیقه در ایستگاه‌های نوروزی توقف داشته باشند و استراحت کنند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.