مدیرکل امور استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی: کرمان به یکی از قطب‌های ملی گردشگری تبدیل شده است

تبلیغات انجام شده برای معرفی ظرفیت‌های استان کرمان کافی نیست

۱۷۷

مدیرکل امور استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه استان کرمان به عنوان یکی از مقاصد اصلی کشور شناخته شده است، گفت: «کرمان با داشتن جاذبه‌های بی‌شمار و ظرفیت‌های گردشگری متعدد در بسیاری از مناسبت‌های ملی و بین‌المللی فراخوانده می‌شود تا بتواند نقش خود را در حوزۀ گردشگری به شایستگی ایفا کند».

نادر زینالی در نشست با مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار کرد: «به تمامی دست‌اندرکاران استان کرمان تبریک می‌گویم زیرا این استان به یکی از قطب‌های ملی گردشگری تبدیل شده است».

وی بیان کرد: «تبلیغات انجام شده برای معرفی ظرفیت‌های استان کرمان کافی نیست و باید با همکاری دستگاه‌های مرتبط در این زمینه قوی‌تر عمل کرد».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان، زینالی ضمن اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی اعضای ستاد خدمات سفر به عنوان نوروزبانان بی‌نوروز خاطرنشان کرد: «خوشبختانه امروز ماحصل این تلاش‌ها را شاهد هستیم و می‌بینیم مسافران با رضایت کامل این استان ترک می‌کنند».

 

افزایش مدت ماندگاری مسافران در کرمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه اقامت مسافران در نوروز1402 ،20 درصد رشد داشته است گفت: «خوشبختانه مدت ماندگاری مسافران در کرمان به بیشتر از 2 شب رسیده است».

فریدون فعالی با اشاره به سامانۀ جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری (جانا) افزود: «طبق آمارهای این سامانه، استان کرمان رتبۀ پنجم کشور در میزان بازدید از جاذبه‌ها و اماکن تاریخی را کسب کرده است».

وی بیان کرد: «در نوروز 1402، هزار تخت به ظرفیت اقامتی این استان افزوده شده است که می‌توانیم به راحتی به مسافران خدمات ارائه کنیم».

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان با اشاره به تسهیلات تبصره 18 که رتبۀ اول آن به استان کرمان اختصاص یافته است، گفت: «هتل کاروانیکا و هتل هیوا نمونه‌ای از این طرح است که امروز با بهترین امکانات به مسافران خدمات ارائه می‌کنند».

وی ادامه داد: «خوشبختانه در بین تاسیسات گردشگری به خصوص مراکز اقامتی رقابت ایجاد شده است که بدون شک این رقابت منجر به ارائه خدمات بهتر می‌شود».

فعالی با بیان اینکه نورپردازی باغ شاهزاده ماهان و ارگ تاریخی بم، به جذب بیشتر گردشگران کمک زیادی کرده است خاطرنشان کرد: «طرح ساماندهی و توانمندسازی محیط در اولویت مدیران استان قرار گرفته است که جای تشکر دارد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.